Gralnik Społeczny

Gralnik to ogólnodostępna baza nut dla amatorskich orkiestr lub grup przyjaciół chcących razem pograć. Cechą charakterystyczną zgromadzonych w Gralniku utworów jest możliwość wykonywania ich na dowolnych instrumentach. Po prostu – możecie grać Vivaldiego, Mozarta, czy muzykę filmową na takich instrumentach, jakie posiadacie i nie musicie już martwić się o aranże, czy dostępność odpowiednio przygotowanych nut.

Jak skonstruowany jest katalog Gralnika?

Aby ułatwić pracę zespołów amatorskich utwory w Gralniku uporządkowane są wg poziomów trudności. Pomysł jest taki, żeby można było śmiało sięgać po tytuły z danej kategorii odpowiadającej poziomowi zaawansowania muzyków. Poziomy są umowne (nasz własny podział) i odpowiadają mniej więcej różnej liczbie lat nauki gry na instrumencie:

Poziom 1 (podstawowy) – 2 lata nauki gry na instrumencie,

Poziom 2 (podstawowy plus) – 4 lata nauki gry na instrumencie,

Poziom 3 (średni) – 6 lat nauki gry na instrumencie,

Poziom 4 (średnio-zaawansowany) – 8 lat nauki gry na instrumencie,

Poziom 5 (zaawansowany) – min. 10 lat nauki gry na instrumencie,

Powyższy podział, chociaż zrobiony przez nas uważnie, jest oczywiście tylko propozycją. Zachęcamy do samodzielnego eksplorowania Gralnika i sięgania zarówno po utwory łatwiejsze, jak i trudniejsze!

Utwory w Gralniku wg poziomów:

Poziom 1 – podstawowy

Poziom 2 – podstawowy plus

Poziom 3 – średni

Poziom 4 – średnio-zaawansowany

Poziom 5 – zaawansowany

Gralnik Społeczny jest realizowany w ramach programu Mobilni w Kulturze. Projekt dofinansowano również ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.